Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

O kojení v kostce

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Dnes opravdu sotva znám maminku, která by nebyla konfrontována s menšími nebo většími problémy v souvislosti s kojením. K řešení potíží s kojením se maminky snaží volit šetrné přírodní prostředky a mnohé z nich právě v tomto období poprvé sáhnou po homeopatii. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Dokonce se mi v poslední době stále častěji stává, že mě žádají o pomoc kolegyně – lékařky, které v minulosti tuto léčebnou metodu zásadně odmítaly. Po úspěšném zvládnutí počínajícího zánětu prsu homeopatickými léky svůj postoj k homeopatii většinou přehodnotí.

V tabulce uvádím možnosti samoléčby běžných problémů spojených s kojením, které si může každá maminka naordinovat sama, lze je doporučit i bez vzdělání v homeopatii. Zdaleka to však není výčet všech možností, které nám homeopatie nabízí.

Zmínila jsem se o individualitě každé ženy neboli komplexním přístupu k pacientovi. Jako homeopat se během konzultace snažím dopátrat různých souvislostí, které k potížím vedly, zvlášť když se jedná o opakované potíže jako například recidivující záněty prsu. Zjištěné anamnestické údaje mi pomáhají u výběru homeopatického léku, který by mohl ovlivnit tento sklon k opakování stejných potíží. Dále mě zajímá, jak se žena cítí, co ji trápí, z čeho má strach. Když se dopátrám k emočním problémům, často kombinuji homeopatické léky s Bachovými esencemi, které těmto pacientkám poskytují úlevu v emoční rovině. Jakmile u matky poleví stres, úzkost, tenze, projeví se to i na chování miminka. Díky tomuto přístupu často předcházíme vážnějším komplikacím.

Ženám, které by chtěly kojit a nedaří se jim to ani po přípravku Ricinus communis 5 C (viz. tabulka), doporučuji, aby svůj stav co nejdříve konzultovaly s lékařem, odborníkem v homeopatii.

Potíže Název léku Dávkování
Podpora tvorby mléka
 
Ricinus communis 5 C Na rozkojení: 5 kuliček u každého kojení
Při snížení tvorby mléka: 5 kuliček 3–4× denně. Při ustálení tvorby mléka vysazovat postupně.
Masivní nalití a bolestivé zduření prsou Phytolacca 9 C 3. až 4. den po porodu (jedná se o zcela fyziologický jev, který brzy odezní) je při velmi oteklých prsou ke zlepšení odtoku mléka možné použít homeopatickou podporu v dávkování 5× denně 5 kuliček.
Ragády prsních bradavek
 
 
   
Nitricum acidum 9 C Vhodné, pokud ragády silně krvácí a jsou bolestivé a citlivé na dotek, 5 kuliček 2× denně.
Graphites 15 C Pokud se na bradavkách objeví medovo-žlutý sekret a stroupky, 5 kuliček 2× denně. Oba uvedené léky lze kombinovat.
Počínající zánět prsu Apis mellifica 15 C
Belladonna 15 C
Bryonia 15 C
Vložte 5 kuliček od každého léku do 2 dcl studené neperlivé vody, zamíchejte. Odpíjejte v pravidelných intervalech 5 a vícekrát denně. Upozornění: nutné konzultovat s lékařem nebo porodní asistentkou.
Vyčerpání z kojení především následkem ztráty tekutin – slabost, nízký tlak, chudokrevnost China rubra 9 C 2× denně 5 kuliček, lze užívat i dlouhodobě nebo kdykoliv znovu nasadit v období kojení, u chudokrevnosti z nedostatku železa přidat Ferrum phosphoricum 9 C 5 kuliček 2× denně.
Vyčerpání z kojení psychické i fyzické, také vypadávání vlasů Phosphoricum acidum 15 C   1–2× denně 5 kuliček

  

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 17:10

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze