Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

O kojení v kostce

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Dnes opravdu sotva znám maminku, která by nebyla konfrontována s menšími nebo většími problémy v souvislosti s kojením. K řešení potíží s kojením se maminky snaží volit šetrné přírodní prostředky a mnohé z nich právě v tomto období poprvé sáhnou po homeopatii. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Dokonce se mi v poslední době stále častěji stává, že mě žádají o pomoc kolegyně - lékařky, které v minulosti tuto léčebnou metodu zásadně odmítaly. Po úspěšném zvládnutí počínajícího zánětu prsu homeopatickými léky, svůj postoj k homeopatii většinou přehodnotí.

V tabulce uvádím možnosti samoléčby běžných problémů spojených s kojením, které si může každá maminka naordinovat sama, lze je doporučit i bez vzdělání v homeopatii. Zdaleka to však není výčet všech možností, které nám homeopatie nabízí.

Zmínila jsem se o individualitě každé ženy nebo-li komplexním přístupu k pacientovi. Jako homeopat se během konzultace snažím dopátrat různých souvislostí, které k potížím vedly, zvlášť když se jedná o opakované potíže jako například recidivující záněty prsu. Zjištěné anamnestické údaje mi pomáhají u výběru homeopatického léku, který by mohl ovlivnit tento sklon k opakování stejných potíží. Dále mně zajímá, jak se žena cítí, co ji trápí, z čeho má strach. Když se dopátrám k emočním problémům, často kombinuji homeopatické léky s Bachovými esencemi, které těmto pacientkám poskytují úlevu v emoční rovině. Jakmile u matky poleví stres, úzkost, tenze, projeví se to i na chování miminka. Díky tomuto přístupu často předcházíme vážnějším komplikacím.

Ženám, které by chtěly kojit a nedaří se jim to ani po přípravku Ricinus communis 5 C (viz. tabulka), doporučuji, aby svůj stav co nejdříve konzultovali s lékařem, odborníkem v homeopatii.

Potíže Název léku Dávkování
podpora tvorby mléka
 
Ricinus communis 5 C Na rozkojení: 5 kuliček u každého kojení
Při snížení tvorby mléka: 5 kuliček 3-4x denně. Při ustálení tvorby mléka, vysazovat postupně.
masivní nalití a bolestivé zduření prsou Phytolacca 9 C 3.-4. den po porodu (jedná se o zcela fyziologický jev, který brzy odezní) při velmi oteklých prsou je ke zlepšení odtoku mléka možné použít homeopatickou podporu v dávkování 5x denně 5 kuliček
ragády prsních bradavek
 
 
   
Nitricum acidum 9 C vhodné pokud ragády silně krvácí a jsou bolestivé a citlivé na dotek. 5 kuliček 2x denně
Graphites 15 C pokud se na bradavkách objeví medovo-žlutý sekret a stroupky. 5 kuliček 2x denně. Oba uvedené léky lze kombinovat.
počínající zánět prsu Apis melifica 15 C
Belladona 15 C
Bryonia 15 C
Vložte od každého léku 5 kuliček do 2 dcl studené neperlivé vody, zamíchejte. Odpíjejte v pravidelných intervalech 5 a vícekrát denně. Upozornění: nutné konzultovat s lékařem nebo porodní asistentkou
vyčerpání z kojení především následkem ztráty tekutin - slabost, nízký tlak, chudokrevnost China rubra 9 C 2x denně 5 kuliček, lze užívat i dlouhodobě nebo kdykoliv znovu nasadit v období kojení, u chudokrevnosti z nedostatku železa přidat Ferrum phosphoricum 9 C 5 kuliček 2x denně
vyčerpání z kojení psychické i fyzické, také vypadávání vlasů Phosphoricum acidum 15 C   1-2x denně 5 kuliček

  

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:01

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze