Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Střevní viróza, chřipka a rýma

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Tentokrát se nám viróza nevyhnula. Zdravím všechny čtenáře, kteří se více či méně nyní potýkají s virózou, i ty zdravé. Pro vás všechny píši pár řádek, jak jsme se potýkali s virózou. V nastávajících dnech to pro některé může být tak trochu i pomoc…

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Nastalo období viróz a já si libovala, jak to krásně zvládáme… Jenže, tentokrát to odnesl náš čtyřletý syn. Ráda bych vás nyní provedla mou homeopatickou volbou s doplněním KDY a PROČ jsem dané léky použila, tento malý návod se vám může třeba jednou hodit:-)

Sobota
V sobotu odpoledne jsem začala pozorovat, že má náš syn rýmu. Takový ten počátek, sem tam smrkání, mluvení přes nos, protivnost… Ihned jsem podala Oscillococcinum – pro nastartování imunity. Večer asi dvě hodiny po uložení do postele se vzbudil a já cítila, že má teplotu. Naměřila jsem 39°C, podávala jsem střídavě Aconitum 9 C a Belladonu 9 C.  Ve chvíli, kdy se začal potit již jen Belladonu 9 C. Teplotu zvládal dobře, myslím, že i trochu klesla, protože byl klidnější. Teplota je přirozený jev, je to stav, kdy si tělo tvoří protilátky proti infekci, proto jsem byla ráda, že jsme ji udrželi v přijatelném rozmezí. Nepodařilo se nám ji úplně srazit a vzhledem k tomu, že když mají naše děti teplotu, tak nespí, rozhodli jsme se po dvou hodinách podat klasický lék proti teplotě. Do rána spinkal.

Neděle
V sedm ráno opět teplota. Nasadila jsem opět nejdříve Aconitum a Belladona, po dvou hodinách klasický lék proti teplotě a spánek.
V odpoledních hodinách (neděle) se přidaly bolesti bříška. Syn si bříško mačkal, tlak na bříško mu ulevoval od bolesti. Podala jsem mu lék Bryonia 9 C, který působí proti křečím. Navíc má dobré účinky na sliznice dýchacích cest a my jsme ještě moc nevěděli, co se z toho vyvine. Bryonia působí také jako lék při teplotách do 38°C. Bolesti se zmírnily. V noci byl syn bez teplot, jen se více kroutil a naříkal ze spaní.

Pondělí
A objevil se průjem s bolestmi bříška, s celkovými příznaky – únava, ospalost, bolí celé tělo. Nasadili jsme Baptisii tinctorii 9 C – je dobrým lékem na průjmy spojené s chřipkovým onemocněním. Křeče v bříšku byly menší, frekvence návštěv WC nižší. Vzhledem k průjmu se ještě přidalo pálení v oblasti konečníku, které jsme krásně zvládli s lékem Arsenicum album 9 C.

V průběhu dne dostal syn ještě dvě dávky Oscillococcina. Další noc byla již klidnější, bez teplot, bez průjmu.

Myslím, že na virózu v chřipkovém období jsme to zvládli krásně. S homeopatickou léčbou mě těší, že můžu léčbu aktuálně modifikovat podle příznaků. Že můžu nemocnému vždycky aspoň trošku ulevit.

Někdy se setkávám s názorem, že homeopatické léky jsou drahé, ale když si udělám resume užitých léků, tak je to:

Oscillococcinum – 3 tuby
Aconitum – 20 granulí
Belladona – 20 granulí
Bryonia – 15 granulí
Baptisia tinctoria – 15 granulí
Arsenicum album – 10 granulí

Pominu-li Oscillococcinum, použila jsem 80 granulí, což je přesně obsah jedné tubičky, a to myslím není tak moc.

Když začnete využívat homeopatickou léčbu, většinou si časem vytvoříte určité „portfólium“ homeopatických léků, které vám ale dlouho vydrží a máte po ruce vždy to, co nejvíc potřebujete - podle aktuálních příznaků.

Syn byl velmi statečný, hlavně proto, že se musel celé pondělí dívat na svůj narozeninový dort a ochutnal ho až v úterý, bez následků…

Vaše Radana

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:42

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze