Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Báječný Žampionový guláš...

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Naše děti milují guláše. Jakékoliv. Ovšem, ne se všemi jsem zase spokojená já:-). Minule, když jsem se jim chtěla něčím zavděčit, vyzkoušela jsem gulášek ze žampiónů. Úspěch byl veliký!!!

Ilustrační foto

Na gulášek potřebujeme:

asi 250 g žampiónů
2 stroužky česneku
2 polévkové lžíce kvalitního oleje
větší mrkev
2 brambory
hrníček uvařené cizrny
kukuřičnou mouku
majoránku, sůl, pepř, sojovou omáčku (např. Johnsen shoyu)

Postup:

Na oleji osmahneme prolisovaný česnek, přidáme nastrouhanou mrkev, na plátky nakrájené žampióny, oloupané, nakrájené brambory, osolíme, opepříme. Zalijeme horkou vodou na požadovanou hustotu a necháme pod pokličkou změknout. Když jsou zelenina i žamipóny měkké, přidáme uvařenou cizrnu a dochutíme sójovou omáčkou. Na zahuštění použijeme dvě polévkové lžíce kukuřičné mouky, které rozmíchame v trošce studené vody a poté přimícháme do guláše. Necháme pár minut projít varem a na závěr ještě dochutíme majoránkou.

Výborně chutná s domácím kváskovým chlebem.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 20:54

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze