Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatický odborný seminář pro dětské lékaře

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Kdybych měla jednou větou vystihnout základní rozdíl v přístupu k chronicky nemocnému dítěti v homeopatii a klasické medicíně, bylo by to následující tvrzení:

„Každé dítě je jedinečné a proto i jeho léčba vyžaduje ze strany lékaře individuální přístup.“

Ilustrační foto
Zdroj: MUDr. Eva Kettmannová

V Brně na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity proběhl 18. ledna odborný seminář pro pediatry garantovaný Homeopatickou lékařskou asociací. Hlavní téma „Typologie dětí v homeopatii“ se týkalo právě holistického přístupu ke každému malému pacientovi, který dlouhodobě nebo opakovaně stoná. Ze široké palety probíraných léků bylo všem lékařům, kteří teprve s homeopatií začínají, předem jasné, že zvolit nejvhodnější homeopatický lék zohledňující konstituci, charakterové znaky, sklon k nemocem, nebude u daného pacienta zdaleka tak snadné jako zvolit mezi 2 klasickými léky. Vyžaduje to kvalitní homeopatické vzdělání, neustálé studium a mnohem více času na každého pacienta.

Motivací pro náročné studium homeopatie byly výsledky a početné kazuistiky (příběhy) našich lektorek - dětských lékařek MUDr. Kateřiny Formánkové z Ostravy a MUDr. Pavly Koželuhové z Plzně a rovněž zkušených kolegů - pediatrů v sále, kteří se živě zapojili do diskuse.

 

Účastníci semináře mohli získat návod k tomu, jak uchopit a aplikovat složitou homeopatickou teorii v každodenní praxi. K tomuto cíli sloužil i logicky sestavený studijní materiál určený pro tento seminář, ale současně využitelný k rychlé orientaci v ordinaci, kde si lékaři snadno a rychle můžou nalistovat nejtypičtější charakteristické znaky pro daný homeopatický lék v dětském věku. Tyto klíčové symptomy byly zvoleny na základě dlouholetých zkušeností z klinické pediatrické praxe našich lektorek. K lepšímu zapamatování si jednotlivých dětských typů připojila paní doktorka Formánková k prezentaci jednotlivých léků i fotku dítěte s typickými znaky daného léku. Nechyběla vzteklá Chamomilla, bledé dítě Lycopodium s velkým bříškem, dítě typu Ferrum phosphoricum s tmavými kruhy pod očima, soucitný Phosphor s jiskrou v očích, zuřivý Mercurius, lídr Nux vomica, bázlivá Silicea…

  

Další atraktivní témata semináře jako enuréza, poruchy učení a hyperaktivita u dětí vyvolaly mezi lékaři živou diskusi i během přestávky, což svědčí o tom, že našim lektorům se povedlo předat své nadšení pro homeopatickou léčbu a své kolegy motivovat.

Pro Svět homeopatie a jeho čtenáře je dobrou zprávou, že v naší zemi roste nová generace dětských lékařů otevřených šetrným a netoxickým přístupům v terapii dětí a  tím roste šance, že si naši čtenáři budou moci pro své děti najít ve svém blízkém okolí snadněji dětského lékaře-odborníka v homeopatii.

Na druhou stranu bychom rovněž rádi ocenili snahu právě této rostoucí skupiny pediatrů, kteří se svobodně rozhodli investovat svůj vzácný volný čas a energii do náročného vzdělávání v homeopatii právě za cílem poskytovat svým malým pacientům léčbu bez nežádoucích účinků.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 20:02

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze