Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Therese von Schwarzenberg: Dáma s vůlí...

Autor: Lucie Nestrašilová

Štíhlá, v mládí sportovně založená hraběnka, i v pokročilém věku činorodá žena plná života. V dubnu 1967 si v rakouském Seefeldu vzala Karla Schwarzenberga. To už měla Therese Schwarzenbergová za sebou promoci na Lékařské fakultě Vídeňské univerzity…

Ilustrační foto

Vánoce roku 1992 a sjezdovka v Turracher Höhe osudově ovlivnila její život. Diagnóza zněla nemilosrdně: zlomený pátý a šestý obratel páteře, kromě hlavy a části ruky hybnost nevratná – kvadruplegik. Theresina mimořádná vůle a mistrovství špičkových lékařů se postaraly o zázrak. Milan Dimitrijevič, srbský lékař žijící v americkém Houstonu, ji vrátil do života. Účinky terapií se začaly pomalu projevovat, šlo ale o mravenčí úkony s neskutečnou námahou. Pohnout rukou, sama se najíst, obléknout,… To všechno v Therese budilo nadšení. Na druhou stranu vykoupené dlouhými hodinami smutku plnými vzteku a sebelítosti. Po třech měsících terapie se vrátila do Vídně a dokázala neuvěřitelné - sama popojít…

Po vyléčení se Therese začala hlouběji zabývat souvislostí mezi lidskou psychikou a nemocemi. V roce 2001 vydala knihu Rakovina - léčící nemoc? Řešení konfliktů místo chemoterapie a skalpelu... Tvrdí v ní, že rakovina je vyléčitelné onemocnění - jde jen o to, odstranit psychické příčiny, které ji způsobují. Prvního vydání se prodalo deset tisíc. „Moji knihu můžete klidně nenávidět, hlavní je, když s něčím pohne", vyjádřila se na adresu kritiků.

Nás kromě její osobnosti, charismatu a vůle, jak se dokázala vypořádat s těžkým zdravotním problémem, zaujala samozřejmě její profese. Paní Therese je lékařkou-homeopatkou.Jak radostné“, jak by jistě řekl její muž. Studovala na prestižních školách v Rakousku a Švýcarsku, maturovala ve Vídni. Tam také nastoupila na studia medicíny na Wiener Universität, kde v roce 1966 promovala. Zajímala se především o celostní medicínu a alternativní přístupy k léčbě. V roce 1974 ukončila činnost jako praktická lékařka. V letech 1981-1983 studovala postgraduálně homeopatickou medicínu u profesora Dorcsiho v nemocnici v městě Lainz. Poté ještě v roce 1983 otevřela svou vlastní praxi zaměřenou na homeopatii. Později po určitou dobu působila jako lékařka v Mombase, v africké Keni, kde se naučila svahilsky a za svoje peníze tam otevřela nemocnici (během celé doby podporovala bez nároku na uznání studium sociálně slabších studentů, samozřejmě i českých)…

Za zmínku stojí i skutečnost, že první veřejné vystoupení paní Therese po její nemoci bylo v říjnu 1994 v motolské nemocnici, kde se otevírala dětská dialyzační stanice, kterou finančně podpořila.

O paní Therese jsem se dočetla, že je „doktorkou těla i duše“. Ano, přesně tak vnímám i já své kolegy, lékaře-homeopaty. A proto je mi paní Therese blízká. Utrpení, kterým si prošla, by klidně vydalo na několik životů. Sama říká, že ji vyléčila „víra, naděje a láska". A blízkost rodiny a přátel.

Naplňuje vás to také nadějí...?

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.7.2020 17:16

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze