Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Tip na výlet - Malá muzejní farma

Nevíte kam s dětmi? Tip na výstavu! Navštivte od května do konce prosince Malou muzejní farmu!

Pokud žijete na vesnici nebo na malém městě, máte před dětmi z velkých měst naopak náskok, neb vám chov domácích zvířátek bude pravděpodobně bližší a určitě víte, že „doma“ se dají chovat i králíčci, slepičky, kohouti, ovečky, kozy…

Aby vaše děti nebyly o nic ochuzeny, vyražte s nimi na Malou muzejní farmu. V termínu od 6.5.2011 do 23.12.2011 je na dvoře Národního zemědělského muzea umístěna malá farma.

První část famy je živočišná a nabízí ukázky chovu domácích zvířat - živé králíky v kotcích, slepičky v kurníku s krytým výběhem, nezapomněli ani na ovečky, které jsou umístěny ve speciální ohradě s volným výběhem a pastvinou. Druhá, rostlinná část, je umístěna na malém sousedním políčku. Zde jsou k vidění různé zemědělské plodiny a rostliny. V nejaktivnějším období roku se zde nacházejí i všechny základní obiloviny.

Kde farmu najdete?

Malá muzejní farma je umístěna na dvoře muzea (Kostelní 44, 170 00 Praha 7). Vstup je možný hlavním vchodem budovy NZM Praha z Kostelní ul. přes vestibul nebo zadním vchodem z Letohradské ulice.

Otevírací doba
09:00 - 17:00 hodin

Doporučeno pro děti všech věkových kategorií.

Více na http://www.nzm.cz/praha/


 

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.3.2021 15:25

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze