Navigace po stránce

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Suchý kašel a… puchýře

Autor: Lucie Nestrašilová

 Již pár týdnů se potýkáme s hojným výskytem různých viróz, nachlazení, atp. Před více než měsícem Prahu a její okolí zasáhla spálová angína, dnes jsme na Prahu chřipkové epidemie. Děti i dospělí bojují všemi prostředky s rýmou, kašlem, bolestmi hlavy. Situace, která nás znepokojuje. Klid a pohoda jsou pryč.

 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Když se onemocnění týká nás, tak to zvládáme ještě dobře, ale když jsou nemocné naše děti, je to nepříjemné, stresující. Zejména pokud jsme rodiči dětí malých, školkou či školou povinných. To v nás pak každé smrknutí nebo zakašlání vyvolá obavy, že bude naše ratolest nemocná. Stejně tak jsem to asi před měsícem vnímala já. V mateřské škole mého nejmladšího syna se objevila spálová angína, která „položila“ většinu jeho spolužáků. Stav „ohrožení“ znásobily i všudypřítomná upozornění „VYSKYTLA SE SPÁLOVÁ ANGÍNA“. Asi po 3 týdnech od prvního výskytu „spálovky“ začal syn kašlat. Znejistěla jsem: „A už je to tady“, říkala jsem si. Ihned jsem zašla se synem k lékaři a mé obavy byly naštěstí mylné. Všechny testy dopadly dobře. Nechala jsem syna pro jistotu pár dní odpočinout a velmi brzy byl opět fit. Chodil do školky, na tréninky, hrál hokej, tenis, byl neustále v jednom kole. Asi po měsíci se kašel objevil znovu.

Jednalo se spíše o suché odkašlávání, podráždění hrtanu, avšak v podstatě trvalé. Když to trvalo druhý den, začali jsme být z toho doma všichni nešťastní. Neustálý kašel nepřestal ani v noci a všichni členové rodiny se postupně vzdalovali co nejdále od dětského pokoje našeho nejmenšího maroda. Přemýšlela jsem, jakou léčbu zvolím. Homeopatické léky, které se jevily býti vhodné, jsem doma bohužel neměla. Jistě to znáte – doma jsou vždy jen ty léky, které akutně nepotřebujeme:-) Zkusila jsem léky klasické, různé sirupy, ale ani ty nepomáhaly. Synův stav se nelepšil, ba naopak docházelo ke zhoršení. Nevzdala jsem to, vrátila jsem se zpět k homeopatii a co nejpřesněji jsem podle projevů kašle hledala homeopatický lék. Z nedávné konference jsem si pamatovala, že si lékařky mezi sebou pochvalovaly Drosetux sirup, který údajně dobře zabírá právě na suchý kašel. Z knihy „Poznáváme homeopatii“, která byla a je mým velkým průvodcem při práci pro Svět homeopatie jsem vyčetla, že nejpřesněji symptomům kašle odpovídá Drosera. Pro jistotu jsem si v lékárně objednala ještě Spongii Tostu. Zvolila jsem ředění 15. Homeopatika jsem objednala telefonicky v lékárně a večer po páté jsem si je vyzvedla.

V této souvislosti mě napadá, že to může být dobrý tip pro naše čtenáře. Často se nás ptají, kde mohou zakoupit homeopatika. Zkuste se domluvit ve své nejbližší či nejoblíbenější lékárně, zda je možné v případě potřeby objednávat homeopatika telefonicky. Mě to již dlouhodobě funguje. Pokud jsem totiž s nemocným dítkem sama doma, pak se jen těžko vypravím do lékárny jen proto, abych si objednala tubičky s léky. Myslím, že je i v zájmu lékárníka vám tuto malou službu umožnit. Pokud bude vstřícný, budete se k němu jistě rádi vracet.

Kolem šesté hodiny večer jsem synovi nasadila první dávku Drosetuxu a přidala jsem dávku Drosery. Kolem sedmé hodiny večerní se jeho stav evidentně zhoršil. Sice jsem doufala, že se jedná „pouze“ o možné „homeopatické zhoršení“, ale i tak jsem nevěřila, že se tentokrát dobře vyspíme. Rodina se začala pomalu přesouvat do vzdálenějších místností, já se smiřovala s bezesnou nocí. Ten den šel syn spát až kolem desáté hodiny večerní. Do té doby jsem mu dala ještě 3 dávky Drosery, před spaním jsem přidala opět Drosetux. Syn bez potíží usnul a bez jediného zakašlání prospal celou noc! Můj muž ráno nechápal: „Co jsi mu to dala?!“. Kašel skutečně dočista odešel… Bylo to v tu chvíli jako zázrak.

Na to konto vzal manžel homeopatii na milost a jelikož měl pávě z bruslí na nohou velké puchýře, kdy mu jedna noha začala už i otýkat, podvolil se a začal se léčit Cantharisem a Arnikou (obojí v ředění 15 CH). Otok přes noc opadl a manželovi puchýře byly do dvou dnů ty tam. Hojení probíhalo téměř před očima a tak mohl nazout boty a třetí den vyrazit „do světa“.

A protože to všechno tak hezky do sebe zapadlo, třeba moje zkušenost pomůže i vám. Já osobně oceňuji chvíle, kdy sama získám další novou homeopatickou zkušenost:-)

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, koordinátorka projektů

Lucie Nestrašilová je koordinátorem projektů a má zkušenosti jako konzultant v oblasti lidských zdrojů. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti. Svých zkušeností využila v rámci šestileté práce pro Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových. 

Motto: „Práce pro Homeopatickou lékařskou asociaci je pro mě stále velkou výzvou. Je pro mě čest, že mám možnost úzce spolupracovat se skvělými lékaři, odborníky na homeopatii. Ráda naslouchám jejich zkušenostem a získávám stále nové poznatky z oblasti homeopatie a věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatická léčba blízká i vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2014 16:13

COPYRIGHT © 2010 - 2014 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).